pedagog/logopeda

„Dopalacze kradną życie”

19a

W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki, w dniach 14-15 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli dotyczące: zjawiska , zagrożeń i profilaktyki uzależnień od narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

Uczniowie klas IV-VI, którzy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Leszka

Roszczenko z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie, uzyskali wiedzę na temat niebezpieczeństw  i konsekwencji zażywania dopalaczy.

Warsztaty dla nauczycieli i spotkanie z rodzicami poprowadził prof. Mariusz Jędrzejko  z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. W bardzo obrazowy i ciekawy sposób wyjaśnił uczestnikom dlaczego dopalacze są groźniejsze od narkotyków.

Wszyscy musimy pamiętać, że zażywając dopalacze młodzież wkracza w obszar nieznany.

Skład tych produktów to absolutna niewiadoma, często działają one o wiele silniej niż tradycyjne narkotyki. Jak pomóc?…., Jak reagować..? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się na spotkaniu. Organizatorem spotkań była pani Małgorzata Perka – pedagog szkolny.

Razem z uczniami klasy V przygotowała również przedstawienie pt. „ Sąd nad przemocą”, które zostało zaprezentowane rodzicom i zaproszonym gościom oraz całej społeczności szkolnej.

 03a

Uczniowie  i rodzice, aktywnie wzięli udział w przedstawieniu, oddając swój głos „Jestem przeciw przemocy” w przeprowadzonym  głosowaniu.

Więcej zdjęć w galerii

Podsumowaliśmy również konkurs plastyczny pt.” Stop przemocy”

Laureatami zostali:

 II Etap edukacyjny:

I miejsce  – Patrycja Palczak  klasa VI

II miejsce – Paleczna Agata  klasa IV

III miejsce – Bednarczyk Zuzia  klasa IV

I Etap Edukacyjny:

I miejsce – praca zbiorowa uczniów klasy I – J. Wirkus, A. Markoni, F. Wołosz, B. Kwiatkowski

II miejsce – Biernacka Zofia – klasa II

III miejsce – Pyra Wiktor – klasa II

Zwycięzcom- gratulujemy.